Jump to content
  • Do you want to be a member of Sufle?

    Like commenting, sharing content, liking; In order to benefit from all the opportunities of our site, become a free member now and enjoy the privileges.

     

Recommended Posts

Pardus işletim sistemi hepinizin de bildiği gibi, içerisinde kurulu bulunan yazılımlarıyla geliyor ve abartısız söylüyorum ki kullanıcılarına Windows işletim sisteminden on kat daha hızlı bir deneyim sunuyor.

Fakat Photoshop, Corel Draw gibi yazılımlardan vazgeçemeyenler Pardus'u tercih ederken uzun süre düşünmek zorunda kalıyor.

Pardus'un içerisinde kurulu olarak gelen grafik yazılımı Gimp, birçok kişi gibi beni de tatmin etmedi. Oldukça zor bir arayüzü var. Kullanıcı dostu bir arayüz beklerken, karışık bir grafik yazılımıyla karşılaştım.

Alternatif arayışlarım sürerken bir anda; daha önce de Windows 10'da portable sürümünü kullanmış olduğum "Gravit Designer" aklıma geldi. Üstelik bu yazılımın bilgisayarınıza kurulmasına, yük oluşturmasına bile gerek yok. İnternet tarayıcınız üzerinden bu yazılımı online olarak çalıştırarak oldukça profesyonel bir grafik deneyimine sahip olabilirsiniz.

Kafa yormayan, göz yormayan bir akışkanlığı olan ve Pardus grafik yazılımı arayanların derdine derman olacak nitelikteki bu siteyi denemenizi öneririm.

Ayrıca belirtmek istiyorum ki; bu yazılımın pro versiyonunu almanıza bile gerek yok. Pro sürümünü satın almak, size farklı font ve sembollerin sandıklarını açmanıza olanak tanıyacaktır. Açık söylemek gerekirse içerisindeki ücretsiz fontlar çoğu kişinin bilgisayarında dahi bulunmayan fontlardır. Sembolleri de henüz hiç kullanma gereksinimi duymadım açıkçası. Araçlar için de pro kısıtlaması bulunmuyor.

Photoshop'tan aldığım zevki bu programdan beklemek tabi ki doğru olmaz; ama bir profesyoneli yormayacak bir yazılım olduğu da aşikar...

Evet sevgili Pardus kullanıcıları. Linkimiz aşağıdadır, doya doya grafik deneyimi için sizleri de bu ortamı kullanmaya davet ediyorum. 😉

Gravit Designer

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...