Jump to content
  • Do you want to be a member of Sufle?

Like commenting, sharing content, liking; In order to benefit from all the opportunities of our site, become a free member now and enjoy the privileges.

Recommended Posts

Pardus'u yeni kullanmaya başlayan arkadaşlarımızın ilk sorularındandır; "Pardus paket yükleme nasıl yapılır?, Pardus nasıl paket yüklenir?".

Pardus paket yükleme işlemi için uygulamanız gereken adımlar:

İlk olarak Pardus / Uçbirim Öykünücüsü'ne tıklayarak açılan Uçbirim sayfasındaki sarı renkte yanıp sönen imleç kısmına, daha önceden kopyalamış olduğunuz paket kurulum kod satırını farenizin sağ tuşuna tıklayarak yapıştır diyorsunuz. Ardından enter'a basarak ikinci adım (güvenlik adımı) olan şifre girme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Siz şifrenizi yazarken imleç aynı yerde kalacak ve yazdığınız yazı veya rakamlar görünmüyor olacak. Korkmayın, yine güvenlik sebebiyle burada şifreniz görünmüyor. Şifrenizi yazarak yeniden enter'a basıyorsunuz.

Son olarak paketin boyutuna göre size "şu kadar boyutta alan kullanılacak" uyarısı geliyor. Burada da onay veriyorsanız "e" onay vermeyerek, işlemi iptal etmek istiyorsanız "h" harfini yazarak enter'a basmanız gerekiyor.

Evet arkadaşlar, "e" harfini yazıp enter dedikten sonra paket yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Hepsi bu kadar.

Bu yazımda "Pardus paket yükleme nasıl yapılır?" sorusunu cevapladım. Umarım işletim sistemini yeni kullanmaya başlayan arkadaşlar için faydalı bir bilgi olmuştur.