Jump to content

skirubo

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ülkemizde sürekli değişiklik gösteren alkol fiyatlarını marketlerde takip etmek bir hayli zorlaştı. Sürekli değişim gösteren bu alkol fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde tüm alkol çeşitlerinin market fiyatları bulunmaktadır. Biralardan, şaraplara kadar tüm markaların güncel fiyat listesi bulunmaktadır. Olmeca tekila fiyatları ve en çok tercih edilen Jack Daniel’s fiyatları tüm çeşitleriyle birlikte yazmaktadır. Marketlerde ki satış fiyatları değiştikçe veya zam geldikçe sitemizde de alkol fiyatları güncellenmektedir. Fiyat listemiz özellikle Migros gibi market zincirlerinde ki fiyatlara uygun olarak hazırlanmaktadır. Metro market gibi toptan satış yerlerinde daha başka fiyatlar olduğunu da görebilirsiniz. Alkollerin her çeşidi ve kutu, şişe gibi değişik versiyonlarının da tamamının fiyatını yine web sitemiz üzerinden rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Aklınızda takılan veya herhangi bir markette bulamadığınız alkolün fiyatını sitemizde bulabilir ve öğrenebilirsiniz.
 2. Birkaç yıldır üniversite giriş sınavının yeni ismi olan YKS iki sınavdan oluşmaktadır. TYT ve AYT. TYT diye kısaltılmış olan temel yeterlilik sınavında genel bilgi ölçümü yapılır ve ardından sınava giren kişiler AYT sınavına girerler ki bu sınav üniversitede gidecekleri bölümün belirleyicisidir. Örneğin mühendislik fakültesine girmek isteyen öğrenciler daha çok sayısal derslere ağırlık verirken sözel bir bölümde okumak isteyen öğrenciler sözel derslere ağırlık veriyor. Bizim burada konu alacağımız kısım ise sözel yani edebiyat kısmı. AYT için edebiyat dersine çalışırken en çok soruların çıktığı konulara bakarsak eğer milli edebiyat başlığı altında başlayıp tanzimat edebiyatı gibi birçok konudan ağırlıklı soru geliyor. Son yıllarda ise cumhuriyet edebiyatı soruları oldukça fazla gelmektedir. Bu konulardan çıkacak soruları geçmiş yıllardan takip ederek ve konuları düzenli çalışarak öğrenirseniz rahatlıkla cevaplayabilirsiniz. Sitemizde de bu konulara dair birçok yardımcı kaynak ve öğretici konular bulunmaktadır.
 3. Mobilya Takımları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: İhtiyacımız olan mobilya takımları her bakımdan rahat, kullanışlı, uzun ömürlü olmalı ve dolayısıyla değerini karşılamalıdır. Bu sebeplerden dolayı satın alacağınız herhangi bir koltuk, kanepe, sandalye hakkında yeterli bilginiz olmalıdır. Bu bilgi çok sayıda mağaza gezilerek elde edilebilir. Mobilya dekorasyon olarak rahat olmayabilir veya fiyatı uygun olmayabilir. Diğer taraftan dayanıklı, rahat ve uygun fiyatta olan mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Bu nedenle mobilyanın sadece dış görünüşüne bakmak yeterli değildir. Kullanılma biçimi kontrol edilmelidir. Fiyat, rahatlık, birden fazla amaç için kullanılabilme, kapladığı alan, dayanma süresi, bakım masrafları da göz önünde tutulmalıdır. Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen, mobilyaların özelliklerini de içeren kullanma kılavuzları çoğu zaman tüketiciye verilmemektedir. Bu durumda önce o ürüne ait kullanma kılavuzu istenmeli, kılavuzun verilmemesi durumunda mobilya dikkatli bir şekilde incelenerek satıcıdan mobilya ile ilgili tüm bilgiler toplanmalıdır. Mobilyaların yapımında kullanılan ağacın cinsi, birleştirme yerlerinin sağlam olması, cilasının düzgün olması da mobilya hakkında karar vermede önemli faktörlerdendir. Ayrıca satın alınması, düşünülen mobilyadaki döşemelik malzemenin kolay yanmayan, terletmeyen ve kolay temizlenen özellikte olması da tercih sebebidir. Alınan mobilyanın eve veya büroya teslim masraflarının fiyata dahil olup olmadığı satın almadan önce öğrenilmelidir. Mobilya seçerken tüm bu özellikleri dikkate alarak, istek, ihtiyaç ve bütçenize en uygun olanları seçiniz.
 4. Bey Azura’s look on fashion and street trends reflect on the pieces that are available to purchase by the clients from all over the world. The brand is on top of fashion trends with new arrivals every day. From knitwear to fur coats, shoes to headwear, jumpsuits to handbags, it carries so many different styles. Fur coats are ultimate must have pieces of a wardrobe. Bey Azura sells variety of fur pieces will instantly upgrade a women’s look. Fur coats made from fox fur, rabbit fur, mink fur, raccoon fur, shearling sheepskin and Mongolian lamb. Knitwear is also a wardrobe staple for autumn and winter. The cosy knits provide plenty of stretch and comfort. They are easy to be taken care of. From cardigans to turtlenecks, oversized sweaters to two piece knit sets, the brand has a lot of selections. The other wardrobe essential for every woman is blazers. From every day life to special occasions, blazers are suitable to complete the outfit. Whether you want a classic cut blazer or asymmetrical hem with prints blazer, Bey Azura gets you all covered. The most seller tweed blazers are amongst this season’s most wanted.
 5. Her kalp cerrahisi müdahalesi öncesinde olduğu gibi bypass ameliyatı öncesinde de birtakım tetkikler uygulanacak ve bu tetkikler neticesinde bir karar alınacaktır. Hastanın genel sağlık durumu da bu bağlamda büyük bir öneme sahip ve eğer ameliyatı olumsuz etkileyecek bir sorun doktor tarafından tespit edilirse bu konuda da gerekli müdahalelerin yapılması ve adımların atılması gerekiyor. Tetkikler Ameliyat öncesi tetkikler, ameliyat olacağınız hastanede sorunsuz bir şekilde yapılacak ve doktorunuz tarafından da incelenecektir. Genel sağlık durumu büyük bir önem taşıyor ve bypass cerrahisi için uygun olmadığınız tespit edilirse ameliyatın ertelenmesi ya da iptal edilmesi de söz konusu olabiliyor. Dilerseniz hangi tetkiklerin sizleri beklediğiniz alt başlıklar halinde inceleyelim. Kalp Anjiosu Kalbi besleyen koroner damarların daha net bir şekilde görüntülenebilmesi ve incelenmesi için kalp anjiyosuna ihtiyaç duyulacaktır. Bypass ameliyatı öncesi en nemli tetkiklerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kalp Ekosu Ses dalgalarını kullanarak kalbi gözetlemeyi mümkün hale getiren bir cihaz ile kalp ekosu çekiliyor. Kalpten alınan bilgiler bilgisayar ortamına yansıtılıyor ve doktorunuz bu bilgiler üzerinde bir inceleme yaparak sorunun asıl nedenini de daha kısa sürede tespit etme fırsatına sahip oluyor. Kan Tetkikleri Kan tahlili neticesinde genel sağlık sorunlarını tespit etmek ve hastanın genel sağlık durumunu daha net bir şekilde ortaya koymak da mümkün hale geliyor. Eğer ihtiyaç duyulursa idrar tahliline de başvurulabilir. Kan tetkiklerinin asıl amacı ise ihtiyaç olunan kan grubunu belirlemek ve buna göre hareket etmektir. Solunum Fonksiyon Testleri Solunumda yaşanan problemlerin daha doğru bir şekilde tespit edilebilmesi için solunum fonksiyon testlerine de ihtiyaç duyuluyor.
 6. Günün her vaktinde güvenilir nakliyat firmasına ulaşmanız mümkündür. Müşteri temsilcileri aradığınız andan itibaren anında tarafınıza dönüş yapmaktadır. İstediklerinizi can kulağıyla dinleyerek yerine getirmeye çalışmaktadır. İstanbul evden eve nakliyat ekibinden alacağınız hizmetler sonrasında ise fazlasıyla memnun kalacaksınız. Çünkü ekibin en çok dikkat ettiği unsurlardan birisi de istenmeyen aksaklıkları oluşmamasıdır. Bunun için titiz ve bir o kadar da dikkatli bir çalışma ortaya konulmaktadır. Bu durum sonucunda da müşterilerinin görmek istediği bir hizmet ortaya çıkmaktadır. Beklentilerinize uygun şekillenen hizmetlerin yanı sıra fiyatlar konusunda da son derece tatminkâr olmanız aşikâr. Çünkü Özsoy Taşımacılık, aile bütçenize uygun rakamlarla eşyalarınızın taşınmasına yardımcı oluyor. Bu sayede çok fazla masraf içerisine girmenize de gerek kalmıyor. Uygun hizmet politikaları hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgi almanız oldukça kolaydır.
 7. Özel günlerin vazgeçilmesi olan elbise modellerinde kapalı bayanlar için de birbirinden farklı ve özel modeller görüyoruz. Abiye elbiseler şıklığını ortaya çıkarmak isteyen bayanlar için birçok alternatif sunuyor. Özel gün ve gecelerde siz de şıklığınızı ortaya çıkarmak isterseniz, bu yılın modasını takip ederek şık görünüme sahip olabilirsiniz. Zayıf, toplu ya da kısa ve uzun boylu bayanlara özel birçok elbise modeli arasından siz de size uygun model ve tasarımları tercih ederek satın alabilirsiniz. Birbirinden şık ve güzel abiye elbise modellerinde sizde kendi tarzınızı yansıtacak birçok seçenek arasından aradığınızı bulabilirsiniz. Şıklığınızı bir adım ileriye taşımak için siz de bu yılın moda renk ve modellerini tercih edebilirsiniz. Günümüzde tesettürlü bayanların abiye elbise seçiminde en fazla tercih ettiği modeller arasında şal kombineli küpürlü modeller yer alıyor. Modern tasarıma sahip şık abiye elbiselerile siz de güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Şal kombineli küpürlü elbise modellerinde rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşayabilirsiniz. Belde sarmalı elbise modelleri ile vücut güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Modern tasarıma sahip çok özel abiye elbise modellerinde bu yılın modasını takip etmek için sizde web sitesinde aradığınızı bulabilirsiniz. Bayanlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan dantelli elbise modelleri her dönem bayanların ilgisini çekmiştir. Bunun yanı sıra kuşaklı ve dantelli elbise modelleri ile siz de istediğiniz kombini elde ederek güzel görünebilir ve dikkatleri üzerinize çekmeyi başarabilirsiniz. Bayanlar için şık ve güzel giyim ve görünüm her dönem son derece önemlidir. Yaşınız kaç olursa olsun güzel görünmek ve dikkatleri üzerinize çekmek isteyebilirsiniz. Bunun için tercih ettiğiniz abiye elbiseler, model ve renk seçiminde seçici davranmanız gerekir. Tercihlerinizi yaparken doğru model ve renk seçimi ile siz de güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Dantelli elbise modellerinde siz de haki, mor gibi renkleri tercih edebilir ya da ikili renk kombinlerini tercih edebilirsiniz. Birbirinden güzel ve özel renklerle siz de özel gecenizde güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.
 8. Oyuncağın üzerindeki yaş tavsiyelerine her zaman çok dikkat ediniz ve çocuğun yaşına, ilgisine ve beceri seviyesine göre olanı seçiniz. Ayrıca, oyuncak bebekler, ty peluş oyuncaklar ve Barbie bebeklerin üzerindeki güvenlik etiketlerine dikkat edin. Plastik ambalajları oyuncaklardan hemen ayırınız; küçük çocuklar için ölüm tehlikesi yaratacak oyuncaklara dönüşebilir. Bir yaşında ve daha küçük çocuklar için renkli, hafif, çeşitli dokularda ve zehirli olmayan materyallerden yapılmış oyuncaklar tercih edin. Bu yaştaki çocuklar görerek, dokunarak, işiterek ve tadarak öğrenir ve sıklıkla nesneleri keşfetmek için ağızlarına alırlar. Küçük çocuklara gözleri, burnu, vb. çıkabilen küçük parçalı oyuncaklar vermeyin, boğulma tehlikesine neden olabilirler. Tüm oyuncak türleri metal ve cam gibi maddelerden yapılmış keskin uçlarını ve köşelerini kontrol ediniz; bu oyuncaklar sekiz yaşından küçük çocuklara verilmemelidir. Bu duruma kabloları batabilecek, kesebilecek veya elektrik çarpabilecek olan ty peluş oyuncaklar da dahildir. İpleri, telleri veya kordonları olan oyuncaklar beşiklere ve oyun alanlarına asılmamalıdır. Küçük çocuklara dolanabilir ve yaralanmaya veya ölüme sebebiyet verebilir. Daha büyük olan çocuklara sökülebilen küçük parçalı, keskin veya elektrikle çalışan oyuncaklarını küçük kardeşlerinin ulaşamayacağı yerlerde saklamayı öğretin. Küçük çocuklar çok meraklıdır ve onlar için uygun olmayan oyuncakları inceleyebilirler. Oyuncakların ve oyun malzemelerinin bozulmamasına dikkat edin, yaralanmaları önlemek için kırılmış olan oyuncakları atınız. Sizin gözetiminiz önemlidir; hem evde hem dışarıda güvenli ve tehlikesiz oyun ortamları sağlayınız. Çocuklar oyuncakları oynarken pek özen göstermezler. Güvenlik ve dayanıklılık için düzenli olarak oyuncağın sağlamlığını kontrol edin.
 9. Youtube üzerinden video izleyip bir şeyler öğrenmek veya olan bitenden haberdar olmak artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Her insana hitap eden videoların bulunduğu Youtube’da trend olmuş videoları, günlük yaşama dair makyaj, sağlık, spor, dijital dünya, eğlence gibi çoğu türün videoları bulunmaktadır. Video haber oluşumu altında da insan dedikleri web sitemizde bu içeriklerin ilgi çeken ve haber yönü olanları insandedikleri sitemizde bulabilir ve gündemde olan ilgi çekici video haberlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 10. Gümüşhane'de Nüfus. Gümüşhane şehrinin toplam yüzölçümü ise 6.440 km2'dir. www.gumushane.com'un elde ettiği bilgilere göre Şehir genelinde kilometrekareye 25 insan düşmektedir. Gümüşhane Haberleri Gümüşhanedeki nüfus hareketlerini de yakından takip ediyor.
 11. İnternetten film indirmek eskisi kadar popüler değil; ancak yine de film arşivi yapmak isteyenler hala torrent film indir yöntemine başvuruyor. İndirilmiş filmler daha yüksek kalitede izleniyor ve en önemlisi takılma gibi bir korkuya sahip olmuyorsunuz. Üstelik bilgisayarınıza kaydolduğu için internetsiz bir ortamda bile filmi izleme şansına sahip oluyorsunuz. Forum sitelerinden hemen hemen her filmin Türkçe dublaj ya da altyazı seçenekli indirme linkleri mevcut ancak bu hem çok uzun hem de güvenli olmayan bir yoldur. Film indirmek isteyenlerin önemli bir çoğunluğu Torrent programını tercih ediyor. Çünkü Torrent piyasadaki en hızlı film indirme programından bir tanesidir. Türkiye’de zaman zaman yasaklanan film indirme Torrent, sadece film değil, dizi, oyun, program ya da çeşitli videoları yüksek boyutta indirmek isteyenlerin uğrak yeri. Ücretli olarak izlenen dizileri Torrent siteleri sayesinde torrent dizi indir yöntemiyle ücretsiz şekilde indirip, istediğiniz zaman internete ihtiyaç duymadan izleyebiliyorsunuz. Torrent’ten film indirmek için öncelikle düşük boyutlu olan programını resmi sitesi üzerinden ya da çeşitli yükleme sitelerinden indiriyoruz. Yüklemesi oldukça kolay olan Torrent aynı zamanda karmaşık olmayan bir indirme ara yüzü ile karşımıza çıkacak. Fakat önemli olan nokta Torrent programının kendisi değil, aktif durumda olan siteleridir Piyasada şu anda etkili olan çok sayıda Torrent sitesi bulunmaktadır. Tercih yaptığımız sekme bize bir Torrent bağlantısı oluşturur, onu tıkladığımız zaman az önce indirdiğimiz 1080p film indir torrentinin programının ara yüzüne film yansır ve indirme işlemi başlar.
 12. 205 55 r16 Kış lastiğini ne zaman takmalıyım ? Türkiye şartlarında kış lastikleri batıda kasım, doğudaysa ekim ayı başında takılmalıdır. Daha erken takmak havaların sıcak gittiği zamanlar olabileceği için yumuşak yapılı kış lastiklerinin hızlı aşınmasına sebep olmaktadır. Kış lastikleri nisan ayında sökülmeli ve yerlerine normal dört mevsim lastikler takılmalı. Ancak önemli bir nokta daha bulunmaktadır. Otomobilinize kış lastikleri takılı olsa bile sürüş tarzınızı karlı zeminlere göre ayarlamalısınız. İki Adet Kış Lastiği Takmak Yeterli midir ? Kar lastiklerinin sürüş kontrolü ile dört mevsim lastiklerin veya yaz lastiklerinin sürüş kontrolü birbirinden çok farklı olduğunada aracınıza 4 yerine 2 adet kış lastiği takmanız emniyetiniz açısından çok tehlikelidir. Kış lastiği alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmeli ? Kış lastiklerinin, bölgesine göre soğukların başladığı ekim-kasım ayları ile sona erdiği mart-nisan ayları arasında kullanılması, bu dönemde araçtaki tüm lastiklerin kış lastikleriyle değiştirilmesi gerekmektedir - Kış lastikleri diş derinliğinin 3 mm.’nin altında olmaması gereklidir. Diş derinliği 3 mm.’nin altına inmiş olan kış lastikleri, hem aracın çekiş performansının karlı, buzlu ve ıslak zeminlerde düşmesine yol açar, hem de güvenli sürüşe engel olur. - Kış lastiği seçiminde aracın orijinal lastik ebadından daha geniş tabanlı lastikler kesinlikle kullanılmamalıdır. Böyle bir durumda lastik izi genişleyeceği ve birim alana düşen ağırlık azalacağı için yağışlı ve karlı yol şartlarında aracın kızaklama riski artırıyor. - Kış şartlarında lastik havalarını 3 PSI artırmak, zemindeki karlı-buzlu tabakayı yarmayı kolaylaştıracağı için çekişi artırır. - Kış lastiklerinin kar olmayan yüzeylerde ve sıcak havalarda kullanılmaları lastiğin gereksiz yere yıpranmasına neden olmaktadır. Ayrıca kış lastikleri geniş baklalı olduğundan yerle temas daha az, dolayısı ile tutunma daha az olacaktır. Bu da kayma hareketlerinin karsız yol yüzeylerinde çok daha çabuk başlaması tehlikesini doğurur. 205 55 r16 lastik fiyatları için tıklayın.
×
×
 • Create New...