Jump to content

Sayfa düzeyi reklamlar nasıl kullanılır?


Sufle
 Share

Recommended Posts

Evet, kısa bir süre önce sayfa düzeyi reklamlar diye yeni bir reklam modeli ile tanışmıştık. Sayfa düzeyi reklamlar normal reklamların üzerine ek olarak kullanılabilen "mobil" reklam olarak bildiğimiz bir reklam türüydü. Fakat bu kısımda bir değişiklik yapılmış gibi görünüyor.

AdSense > Sayfa düzeyi reklamlar sayfasına girildiğinde; "Masaüstü ve Mobil Cihazlar İçin Reklamlar" yazısı görünmekte. Anlaşılıyor ki artık masaüstü ve mobil cihazlar için genel olarak bu reklam türü kullanılabilecek.

Özellikle responsive tema kullanan internet siteleri "head" tagları arasına Sayfa düzeyi reklam kodunu ekledikleri zaman hem mobil sitede hem de masaüstü sitede bu reklam türünü etkinleştirmiş olacaklar.

Yani "Sayfa düzeyi reklamlar masaüstü görünümünde kullanılabilir mi?" gibi bir sorunun cevabı bu durumda "Evet" gibi görünüyor.

Sayfa düzeyi reklamlar nasıl kullanılır?
AdSense sayfasına girip bu reklam kodunu alarak, reklamı göstermek istediğiniz sayfanın veya sayfaların head etiketleri arasına veya body kısmının üstüne aldığınız reklam kodunu ekleyin.

Reklamı tüm sitede göstermek istiyorsanız ve temanız genel bir index dosyası içeriyorsa temanızın index dosyasında "head" etiketi içerisine aldığınız kodu ekleyerek sitenizin tüm alanlarında sayfa düzeyi reklamları etkinleştirmiş olursunuz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...